16 maj 2015

Nie mogę ostatnio poukładać myśli. Mnóstwo dzieje się w moim życiu, więc i pędzących myśli w głowie przybywa. Próbowałam zatrzymać ten pęd i pobyć w teraźniejszości, jednak nie jest to takie proste. Wygląda na to, że muszę najpierw zmierzyć się z przeszłością i problemami, bo ciągną mnie w dół, są jak kula u nogi, nie pozwalają iść dalej.
Nie mam tylko na to pomysłu. Dzień w dzień staram się różnymi sposobami do tego podchodzić, inaczej zrozumieć. Póki co nie daje to żadnych efektów, a nurtujących myśli coraz więcej.

Czuję ogromną potrzebę, by coś robić. Pisać, pływać, spotykać się ze znajomymi, gotować itp. Sęk w tym, że gdy już robię coś, co początkowo miało sprawiać przyjemność, nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Podejrzewam, że znów mam obniżenie nastroju i wiążą się z tym moje ostatnie odczucia.

Czy zdarzają się Wam podobne sytuacje? Może czujecie się tak czasem? Co wtedy robicie, co Wam pomaga? A może macie jakąś sugestię? Podzielcie się doświadczeniami i przemyśleniami w komentarzach :)Lately I can't sort out my thoughts. Plenty is going on in my life, so the number of rushing thoughts in my head increases. I tried to stop this speed and stay in the present, but it's not that simple. It seems that first I must deal with the past and the problems cause they keep pulling me down, are like a ball and chain, don't allow to go further. I just don't have an idea for this. Day after day I'm trying various approaches, or to understand differently. For now that doesn't give any effects, and there are more troubling thoughts.

I feel a great need to do something. Write, swim, hang out with friends, cook, etc.. The problem is that once I do something that initially was to give pleasure, it doesn't. I suspect that once again I have a depressed mood and my latest feelings are associated with this.

Does similar situations happen to you? Maybe sometimes you feel alike? What do you do, what helps you? Or do you have a suggestion? Share you experiences and thoughts in the comments section :)

1 komentarz:

  1. Rozumiem doskonale, czasami pomagają zakupy, dobra komedia alb spotkanie ze znajomymi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz /Thank you for comment